alive

31. května 2017 v 23:43 | ilyan |  deník
Moje vzpomínky, myšlenky, emoce, nebo jak nazvat můj momentální stav mysli, mě navedl sem. Zpátky k psaní. Nevím čím to je, ale nejspíš umím psaním lépe vyjádřit věci, které cítím, než když o nich mám mluvit.
Maturitu mám za sebou, ale byl to boj, neuvěřitelné přemáhání, abych se ráno vůbec zvedla a šla ke komisi. Snad nikdy jsem se tolik nebála, že selžu. Ukázalo se, že moje téměř půlroční dřina se mi vyplatila, ale co se mi nevyplatilo, byla zas a zas ta moje nedůvěra v sebe sama, už dopředu jsem si vsugerovávala myšlenku, co budu dělat, když to nedám. A dala jsem to, s vyznamenáním. Stále tomu nemohu uvěřit, ale je to za mnou, jedna z nejdůležitějších věcí v životě (aspoň pro mě). Měla bych slavit, být šťastná? Říká mi to kde kdo, ale co cítím? Zas jen ten smutek a díru ve svém srdci, která potřebuje doplnit až po okraj upřímnou a nepředstíranou láskou. Vždyť já ji vlastně mám, ale pořád to nestačí. Nejsem přece dost dobrá na to, aby mě mohl někdo milovat. Proč tahle negativní slova, nedůvěra a pesimismus? Paranoidní porucha osobnosti, to je ta odpověď. Od počátku je to ten primární problém, ne anorexie, ne bulimie, ale moje paranoidní představy mi ničí úplně vše, co můžou. Můj partnerský vztah, přátelství, vztahy v rodině. Na všechno mám svoji odpověď, všichni se mi snaží ubližovat, říkají mi věci, které nejsou pravda. Tyhle myšlenky mi běží hlavou neustále, nesnáším je, snažím se je z té hlavy dostat, ale nejde to, živí se mojí slabostí a strachem. Často se oddávám myšlence, jaké by to bylo padnout do náruče hluboké propasti a konečně ,,žít" v klidu, beze strachu. Ale udělat to nemohu, miluji svého přítele, hluboku v srdci cítím jakousi naději, bude to znít jako klišé, ale to on je ten, kdo mi dává pocit smyslu bytí. A nejen on, jsou to moje zvířata, o které tak ráda pečuju a příroda, kterou tak ráda navštěvuji.
Proudy myšlenek jsou moc zmatené na to, abych se v nich dokázala zorientovat a přijít na to, co vlastně chci, kdo jsem a co je mým cílem. Nechci ,,odbornou" pomoc, potřebuji někoho, kdo pochopí, jaké to je, žít s těmito pocity, nedůvěrou a úzkostí.

Výsledek obrázku pro empire of the sun alive lyrics

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama