naprostá prázdnota

3. března 2016 v 13:09 | ilyan |  deník
Nedočkavě čekám na první jarní kvítky, už začátkem února jsem si naivně myslela, že při procházce lesem uvidím nějakou rostlinu deroucí se zpod ztvrdlé zimní půdy. Ale to sotva, musím si ještě počkat. Co mě ale mrzí, mám jarní prázdniny a venku skoro bez přestání prší, je mokro, do lesa se jít nedá a nikam jinam se mi nechce. Úzkosti se prudce zhoršily, tudíž trávím dny nejradši sama, abych svoji negativní náladu nepřenášela na druhé.
S mamkou se nedokážu normálně bavit. Nemohu jí prostě TO všechno odpoustit. Váží se přede mnou, pořád mluví o zdravém jídle a o tom, jak nejí rohlíky. Skoro, jakoby se tím chlubila a jsem si jistá, že mi to dělá naschvál, chce mě snad znovu potopit, na druhou stranu mám ale pocit, že jediný způsob, jak jí všechno můžu vrátit je, znovu vypadat jako ta zranitelná a křehká dívenka, na kterou se každý bál jen podívat. Pamatuju si, jak se na mě vždy s brekem dívala, proč si ale až v tak těžkém stádiu začala uvědomovat, že mi něco je, to asi nikdy nepochopím. Jakmile jsem začala chodit s přítelem, dosáhla jsem relativně normální váhy a začala jsem menstruovat jsem najednou dostala pocit, že jsem až moc rychle dospěla, že mi přítel ukradl anorexii. Je ode mě sobecké tohle někomu vyčítat, ale já si bez ní připadám na světě zbytečně.
Už je to přes tři týdny, co mi psychiatr předepsal deprex. Můžu říct, že se po dlouhé době cítím jinak, ne dobře, ale jinak. Už nemám ty nesnesitelné myšlenky na jídlo a dokážu se soustředit i na jiné věci. Došlo to až tak daleko, že nejsem schopná si ani připravit nic k jídlu, nemám chuť, jím mechanicky, nemám při jídle ani negativní, ani pozitivní myšlenky. Občas vypiju nutridrink, dám si ho ne místo svačiny, ale ke svačině a stejně nadále hubnu. Přestávám tomu rozumět, sice jsem ráda, že to jde tak snadno, ale nedokážu to zastavit a nechci, abych skončila tam, kde jsem byla...


Alespoň u nás před domem jsem zahlédla tyto překrásné krokusy, kvetoucí hned vedle sněženek. Těším se ale, až rozketou i stromy a budu moct fotit také je.
Mějte se všichni krásně!
 


Komentáře

1 TomkoW TomkoW | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 15:24 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama